دفتر فرهنگ اسلامی

دفتر فرهنگ اسلامی پناهگاه دانشجویان

سلام وخیر مقدم

شاید خیلی ها از شنیدن نام دفتر فرهنگ اسلامی ؛ تصور نادرستی در ذهنشان شکل گیرد که چندان با واقعیت منطبق نیست. مسئولین آن را افراد خشکی می پندارند که با نشاط وجوانی دانشجویان بیگانه اند ورفتار ایشان را تخطئه می نمایند.شاید این به دلیل رفتار نادرست برخی از متصدیان این امر در دانشگاه ها باشد ویا .....نمی خواهم علت یابی کنم اما می خواهم بگویم که دفتر فرهنگ اسلامی ومعاونت فرهنگی دانشجویی در این آموزشکده همواره مأمن وپناهگاه دانشجویان وراز دار وطرفدار ایشان بوده است.

مسئولین فرهنگی آموزشکده با مشکلات اقتصادی ؛عاطفی؛ دوری از خانواده,عدم خوابگاه مناسب؛اقتضاهای جنسی دوران جوانی ؛عدم درک جوانان از طرف برخی از مسئولین ووالدین وبیکاری وهزینه های سرسام آور و....آشنایی کامل دارند وهمواره می کوشند که با الهام از فرهنگ ناب محمدی این خلاء ها را برای دانشجویان عزیز پر نمایند وگوش شنوایی برای این بزرگواران باشند واین قول را به شما می دهند که تا حد امکان در رفع مشکلات شما عزیزان بکوشند .علاوه بر این معاونت فرهنگی دانشجویی آموزشکده برنامه های متنوعی را در طول ترم جهت دانشجویان برگزار می نماید که ازهمکاری وتوان تمام دانشجویان استقبال می شود:

1-برگزاری نماز جماعت:چرا که نماز پناه بردن به یگانه ای است که کلید تمام موفقیت ها وخوبی ها در دست اوست نمازبه انسان نشاط می دهد وانسان را از عالم حیوانیت به ملکوت رهنمون می گردد.

2-برگزاری اردوهای مختلف علمی تفریحی ,زیارتی سیاحتی؛چرا که اردوها خاطراتی را از دوران دانشجویی به یادگار می گذراند.که هیچ مرحله دیگر باقی نمی گذارد درسفر ,انسان چیزهایی می آموزد که خوابگاه نشینان با آن بیگانه اند. یاد دریای بوشهر(خلیج‌فارس),نیروگاه اتمی ,تخت جمشید وپاسارگاد,دریاچه پریشان,آبشار یاسوج,سپیدان,معبدآناهیتاواز همه مهمتر دعای توسل داخل صحن امام رضا (علیه السلام)بخیر.

3-مشاوره:  آقای رحیمی خواه مشاور آموزشکده امین و راز دار دانشجویان می باشد اوست که از مسائل ریز ودرشت دانشجویان آگاه است ودانشجویان را در مسائل مختلف تحصیلی,خانوادگی,شغلی,مشکلات عاطفی و....مشاوره وراهنمایی

می نماید.(تلفن8235907)

4- برگزاری کلاس های هنری :چرا که ما جوانان باید اوقات فراغتمان را با برنامه های سالم پر نمائیم تا به بیراهه کشیده نشویم کلاس معرق کاری,خوشنویسی,تئاتر ,منبت کاری,نقاشی و...از دیگر برنامه هایی است که می توانید از آن استفاده کنید.

5-مسابقات ورزشی:چرا که ورزش روح ونشاط وسرزندگی را گسترش می دهد جهت این امر به آقای فتح پور مسئول تربیت بدنی آموزشکده مراجعه فرمایید.

6- کانون قرآن وعترت :قرآن کتاب زندگی است وبه تمام دوست داشتنی هایم قسم  که زندگی تنها در سایه قرآن نشاط آور است .بیایید قرآن  را ازقبرستان به محل زندگیمان انتقال دهیم .کتابی که جان انسان را از ظلمت گناهان نجات می دهدوبه نور هدایت سر شار می سازد  وبه نور هدایت سرشار می سازد. جهت استفاده از برنامه های قرآنی به اقای رفیعی در واحد برادران وسرکار خانم هوشیاری در واحد خواهران مراجعه نمایید.

7-برگزاری مسابقات فرهنگی هنری ؛چرا که مسابقات علاوه بر دستیابی به هدایا ایجادانگیزه در جهت رشد وارتقاءمی نماید.برگه مسابقه های کتاب خوانی ماه از ضیافت تا ضیافت,قرآنی ماه و...را از دفتر فرهنگ اسلامی دریافت کنید.

8-مراسم ازدواج دانشجویی :چرا که آرزوی ما خوشبختی شما ست.معاونت فرهنگی دانشجویی جهت ترویج فرهنگ صحیح ازدواج ,سالیانه مراسمی را با اهداء هدایا برای مزدوجین برگزار می نماید.ما مشاوره ازدواج ,مراسم خواستگاری ,تحقیقات ابتدایی و..را خدمت به شما دانشجویان و وظیفه الهی خود می دانیم.

9-حج دانشجویی:همه ساله به قید قرعه عده ای به حج اعزام می گردند,گوش به زنگ پارچه نوشته ها ی دفتر فرهنگ اسلامی باشید.

10-برگزاری اعیاد وجشن ها:چرا که ما شادی ونشاط جوانان را سر لوحه کا رهایمان نموده ایم در شادی اهل بیت  شادیم .

11-برگزاری مراسم سوگواری اهل بیت چرا که ما عاشق اخلاق محمد(صلی الله علیه وآله وسلم )؛عدالت حضرت علی (علیه السلام),کرامت امام حسن  (علیه السلام), جوانمردی امام حسین  (علیه السلام)؛عبودیت امام سجاد(علیه السلام)؛علم حضرت باقر(علیه السلام)؛صداقت امام جعفر صادق (علیه السلام)؛کظم غیض امام موسی کاظم(علیه السلام)؛رضویت حضرت رضا(علیه السلام)؛بخشش امام جواد(علیه السلام)؛پاکی امام نقی(علیه السلام)؛صبوری امام حسن(علیه السلام) وظهورتجلی تمام خوبی ها هستیم.

12-زیارت عاشورا :هر سه شنبه صبح روحمان را با زیارت ابا عبد الله الحسین (علیه السلام) صیقل می دهیم وبا او عهد می بندیم که دوستدار شما باشیم چرا که دوستدار حسینیدودشمن دشمنان شما باشیم چرا که دوست حسینید.

13-اردوی مشهد مقدس :در هر سال به پا بوسی حضرت امام رضا (علیه السلام) می رویم .

14-جهت امور دانشجویی اعم از غذا؛سلف سرویس ژتون؛سرویس ایاب وذهاب؛کارت دانشجویی؛مسائل نظام وظیفه ؛تخفیف دانشجویی ؛نقل وانتقال؛اخذ فرم وام و...در واحد برادران به جناب آقای قربانعلی ودر واحد خواهران به جناب آقای حسام پور مدیران دانشجویی آموزشکده مراجعه نمایید.

                                                               علی نیکویی

                                                        معاونت فرهنگی دانشجویی 

                                                  آموزشکده فنی وحرفه ای سما-شیراز

                                                            همراه 09177375180